Jak przygotować swój portfel na toczącą się wojnę?

Nie są to żarty i nie od dziś wiadomo, że konflikt pomiędzy Rosją a Ukrainą staje się coraz bardziej napięty, doszło, już do ataku Rosji na Ukrainę została, okrzyknięta wojna, pomiędzy tymi dwoma Państwami, dlatego, też warto przygotować swój portfel na niedogodności, jakie mogą iść za sprawą owej wony. Wojna ta przerodzić może się w każdej chwili na światową wojnę. Oby nie, ale jednak może dlatego dziś przedstawię dwa sposoby jak zabezpieczyć swój portfel przed tymi niedogodnościami.

Jak przygotować portfel, podczas czarnych scenariuszy spowodowaną wojną między Rosją a Ukrainą?

Niestety jest już wojna, która trwa, a czas leci, a nigdy nie wiadomo jak to się skończy, dlatego warto zabezpieczyć siebie swoją rodzinę i portfel na wypadek wybuchu III Wojny Światowej, do której może dość lada dzień. Dlatego, też podaje wam dwa sprawdzone metody inwestowania w ów rynek, by zacząć na tym zarabiać, a jednocześnie nie stracić nic podczas owej wojny. Coraz więcej czarnych scenariusz płynie, z pola bitwy. Trzeba przyszykować się na najgorsze. Wojna pomiędzy Rosją a Ukrainą nic dobrego nie daje, trzeba przygotować zapasy żywieniowe wodne świece lampy naftowe, ale i portfele na ewentualne turbulencje rynkowe, jakie mogą z tego konfliktu zbrojnego wyniknąć.

Złoto i ropa to najlepsze zabezpieczenie finansowe na wojnę.

Pierwszym i najlepszym opłacalnym się zabezpieczeniem podczas wojny jest oparty na skupieniu złota i ropy. W tym kontekście były przeprowadzone badania, gdzie z ustaleń amerykańskich służb są informacje, że bezpiecznym zabezpieczeniem są właśnie te dwa kruszce, które mogą wzrosnąć, aż o 2%.

Pamiętaj, że taką inwestycję musisz dobrze przemyśleć i wtedy podjąć decyzję najważniejsze elementy podczas tego zabezpieczenia są:

– Znajomość rynku globalnego.

– Odróżnienie cen surowców.

– Przeanalizowanie rynku.

Wówczas po takich elementach przemyśleń dopiero warto zacząć inwestować w złoto i ropę.

Amerykańskie aktywa to kolejny sposób na zainwestowanie swojego portfela.

Kolejna z dobrych opcji to zakup owych obligacji skarbowych, ale ważne, by były to amerykańskie obligacje, które tak samo, jak złoto, zaczęły być postrzegane jako bezpieczna przystań podczas niepewności, które za sobą niesie wojna.

Eksperci uważają, że podczas wojny, która obecnie trwa, owe obligacje staną, wówczas się coraz bardziej wartościowe a ich ceny mogą skoczyć, aż o 4%. Co daje nam to na mocne zabezpieczenie finansowe na cienkie dni.